Pobierz, wydrukuj, podpisz oraz zbierz podpisy od rodziny i znajomych!

Tylko TAK Projekt Ustawy Obywatelskiej trafi pod głosowanie! Tylko TAK mamy szanse na pomoc trzem milionom osób w Polsce!

TAK dla In vitro! In vitro to Ludzie!

Wypełnioną kartę z podpisami odbierzemy od Ciebie!

Skontaktuj się z nami!

E-mail: kontakt@potrzebyobywateli.pl

pełnomocnik na miasto Bochnia i gminy: Rzezawa, Drwinia – Magdalena Łacna tel. 693-400-997

pełnomocnik na gminy: Bochnia, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Trzciana, Żegocina – Jarosław Marzec tel. 509-021-201

Karta na podpisy poparcia
Projekt ustawy
Instrukcja zbierania podpisów
Klauzula RODO

 

Niepłodność to postępująca choroba cywilizacyjna. W przyszłości dotknie jeszcze wiele i wielu z nas. Musimy być na to przygotowani – przede wszystkim z perspektywy równego dostępu do leczenia. Szacuje się, że w na niepłodność choruje około 3 milionów osób.

Leczenie niepłodności jest bardzo złożone i dotyczy kompleksowej diagnostyki. Niestety metody leczenia niepłodności, takie jak zapłodnienie pozaustrojowe (IVF, inaczej in vitro) nie są objęte rządowym finansowaniem. Dzieje się to ze szkodą dla pacjentów, społeczeństwa i naszego państwa. Między innymi z tego powodu dostępność w Polsce do leczenia niepłodności jest oceniana jako jedna z najniższych spośród wszystkich krajów Europy.

Metoda zapłodnienia pozaustrojowego, jest najskuteczniejszą metodą leczenia niepłodności.

Dlatego też powołujemy do życia obywatelski projekt ustawy przywrócenia refundacji leczenia niepłodności, w tym zapłodnienia pozaustrojowego prowadzonego w ośrodkach medycznie wspomaganej prokreacji.

Szczegółowe informacje na stronie https://www.takdlainvitro.pl